Site Loader

Pokud se podíváme na nabídku různých obchodních řetězců, tak zjistíme, že jsou v sortimentu potraviny vlastní značky, které jsou i o 50 % levnější než značkové produkty. Takové produkty určitě znáte a někdy jste si je možná koupili. Často je zde napsáno, že je to srovnatelná kvalita s produkty značkovými. Když uděláte takový nákup složený pouze z levných privátních značek, tak zjistíte, že zaplatíte opravdu o mnoho méně než za klasický nákup. Tedy lze ušetřit nemalé peníze, které lze využít na jiné věci.
nákupní košík 
Kvalita u levných potravin
Rozhodně doporučuji si zde číst složení výrobku. V těchto případech totiž často bývají suroviny nahrazeny různými náhražkami. Místo přírodních složek bývají v takových produktech chemické složky, které tam vůbec nemusejí být. Dávejte si na to pozor. Kvalita nebývá zrovna nejlepší a kolikrát ani chuť není zrovna to pravé ořechové.
křupavý chléb 
Vyplatí se tedy nákup?
Nákup se vyplatí, jelikož zde ušetříte peníze. Je to tak? Z jedné strany ano, protože opravdu jsou ceny mnohem nižší než u značkových produktů. Na druhé straně se často stává, že je balení menší nebo musíte použít větší množství a v celkovém důsledku zaplatíte více, protože musíte koupit několik balení takových potravin. Další nevýhodou může být již zmiňovaná kvalita, tedy je potřeba si opravdu vybírat. Navíc nám potom takové levné potraviny mohou “ohrožovat” zdraví. Ne hned, ale po několika letech se to může velice jednoduše projevit. Protože je pro tělo mnohem lepší, když budete mít přírodní látky než chemii, s kterou si ani tělo nedokáže pořádně poradit. V tom mohou být značkově potraviny lepší. Nehledě na chuť, které může být někdy opravdu velice rozdílná. Jen si srovnejte nápoj, kde je opravdu cukr s nápojem, kde jsou pouze umělá sladidla. Z takové nápoje to umělé sladidlo cítíte a vůbec nejsou dobré. Samozřejmě je to o zvyku a o tom, jakou máte chuť.
počítání bankovek 
Záleží tedy na vás, jak se rozhodnete. Z dlouhodobého hlediska je určitě lepší kupovat si kvalitní potraviny, i když si za ně zaplatíte. Tělo vám bude vděčné, že se o něj staráte.