Site Loader

Podle výzkumu má každá žena minimálně 20 procent oblečení, které nenosí. A proto je důležité tyto věci likvidovat úklidem. Bohužel pro většinu žen, ale i mužů je úklid šatníku velmi nepříjemnou záležitostí. Neustále se tato práce odkládá, ale i takový detox šatníku může být pro Vás velmi užitečný a prospěšný. Ale jak to naplánovat, aby to šlo od ruky a byla to zábava a ne otrava? V prvním kroku je důležité si úklid naplánovat tak, aby Vám do toho nepřišla nějaká jiná práce, návštěva nebo jiná rušivá situace.
ramínka na tyči
Ale více očí více vidí, a pokud máte pocit, že Vám může nějaká kamarádka dobře poradit co nechat v šatníku a co vyhodit určitě si ji vezměte k ruce. Při detoxu šatníku se řiďte intuicí, zda Vám daný kousek, který zrovna držíte v ruce, dělá radost. Nesnažte se sama sebe přesvědčovat, že tento kousek byl drahý, do toho pro změnu zhubnete anebo tento se bude určitě zase za rok nosit.
dívky u tramvaje 

Co si ponechat v šatníku?

 
Určitě se při detoxu šatníku nebojte, že Vám tam nic nezůstane. V šatníku musí figurovat kvalitní kabelky a doplňky, ale také nadčasové kousky. Ponechte si tam oblečení, které Vám skvěle padne a nosíte ho alespoň jednou do roka. Mějte vždy kousek jen tak do přírody, do města, na kávu, ale také do společnosti.
dřevěná ramínka 

Systém a zase systém

 
I úklid skříně vyžaduje systém. A to hlavně v druhé fázi, kdy se oblečení opět zpět vkládá do skříně. Vůbec se nebojte si vytvořit plánek skříně a naorganizovat si kde co uložíte. Tím se poté nemusíte obávat, že budete mít málo místa nebo Vám nevyjdou ramínka. Důležité je i si rozmyslet jak budete oblečení skládat. Ano, i zde je více možností a každá má své pro i proti. Oblečení se dá skládat do klasických komínků anebo i vertikálně dle druhu oblečení nebo třeba barvy. Spousta žen dává boty do skříně. Ale toto není úplně ideální řešení. Pokud nemáte místo na velký botník zkuste dořešit, alespoň ten malý. Anebo boty mimo sezonu vyvětrejte, pořádně umyjte, naskládejte do krabic a teprve poté je uložte na dno skříně například s kusem mýdla nebo šatní voňavkou.