Site Loader

Podzim nemusí znamenat jen pochmurné počasí a blátivo. Je naopak spousta míst, která jsou touto dobou nejkrásnější. Podívejte se na dva tipy pro inspiraci, kam se vydat a kochat se krásou barvícího se listí.
Skalní hrad Sloup
Sloup v Čechách
Nachází se v Libereckém kraji mezi Českou Lípou a Novým Borem. Již samotná obec láká neobvyklým, a poměrně rozsáhlým skalním hradem. Jiho­­-západně od Sloupu se nacházejí Svojkovské skály, které lákají především zajímavými skalními útvary a spoustou překrásných vyhlídek. Za návštěvu zajisté stojí Samuelova jeskyně, umělá jeskyně obývaná za starých časů stejnojmenným poustevníkem. Po skále se dá vystoupat na vyhlídku. Pro lepší rozhled po okolí je však lepší navštívit rozhlednu Na Stráži, ta je však přístupná jen za příhodného počasí. Je zde i možnost lehkého občerstvení. Za návštěvu také stojí modlivý důl, vedoucí k malebné skalní kapličce. Turistických tras je zde mnoho, plán cesty je tedy na každém, každá trasa každopádně zaručuje hezkou procházku lesem. Většina z těchto tras je nenáročná, vhodná pro výlet s dětmi.
Pravčická brána
České Švýcarsko
Známý národní park s jedinečnými skalními útvary. Poblíž obce Hřensko láká turisty Pravčická brána, největší skalní brána ve střední Evropě.
podzimní les
Snad nejkrásnější výhled je z vyhlídky Belveder. Kochat se z ní můžeme kaňonem Labe ozvláštněným podzimními barvami. Za návštěvu také stojí Jetřichovické skály, kde trasa prochází několika vyhlídkami, mimo jiné také známou Mariinou. S dětmi určitě stojí za to navštívit Dolský mlýn, kde se natáčely pohádky jako Pyšná princezna nebo Peklo s princeznou. Toto je jen několik málo míst, která se dají v Českém Švýcarsku navštívit. Jelikož se jedná o známou turistickou oblast, nebojte se místních zeptat, zajisté rádi poradí výlet dle vaší představy. Pokud máte čas, můžete navštívit i německou část národního parku – Saské Švýcarsko. Bude to zajisté stát za to!