Site Loader

Kondiční a rekreační cyklistika se dnes stává běžnou součástí zdravého životního stylu. Ne všude je ale možné a také vhodné jezdit na kole. Proto si můžeme vzít tyto dopravní prostředky s sebou na dovolenou a tam si je patřičně užít na připravených http://www.ceskovdatech.cz/clanek/59-zeme-brownfieldu-v-cesku-je-temer-500-lokalit-pripravenych-pro-investory/ cyklostezkách nebo na klidných lesních cestách. detail cyklisty za jízdy

  • Problém s dopravou je vyřešen docela snadno.
  • Stačí, pokud si pořídíte vhodný nosič na kola.

Současní výrobci nabízejí několik možných variant. Tou, která je nejpraktičtější v mnoha ohledech, je nosič na kola na tažné zařízení. Tento způsob je ideální především z důvodu snadné montáže i demontáže kol.

  • Od nosičů na zadní dveře se liší především v tom, že je zachován snadný přístup do zavazadlového prostoru vozidla.

Jednou ze součástí nosiče je také elektropřípojka, kterou je nutné nainstalovat ke zdroji napájení.

Bezpečná a snadná manipulace

Základem nosiče kol na tažné zařízení je ocelová konstrukce, která je velice odolná a také vyniká velkou odolností vůči různým venkovním vlivům. Doplňkem ocelové konstrukce jsou ližiny z hliníku. Variant nosičů je celá řada. Jedním z parametrů výběru je i kapacita nosiče. Ten může být konstruován na upevnění třech nebo čtyř kol.čtyři turisté na cyklo dovolené

  • Další velkou výhodou nosiče na tažné zařízení je také snadná manipulace s ukládáním a sundáváním kol.
  • Není nutné zvedat kola do výšky, stačí je jen lehce přizvednout.
    • Jejich upevnění tedy zvládne skutečně každý.

Některé modely mají ještě jedno vítané vylepšení, kterým je možnost kola uzamknout. Další „vychytávkou“ je sklopení držáku. Při výběru vhodného nosiče na kola byste měli také přihlédnout k bezpečnosti a tudíž kvalitě. Tu vám mohou zaručit držáky kol, které jsou certifikované.

  • Držák na kola, který je umístěn na zadní části vozu, také žádným významnějším způsobem neovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla a ani jeho výšku.