Site Loader

Existuje několik typů pro vytvoření příjemného prostředí ve Vašem domě či bytě. Pokud patříte k milovníkům nekonečného koukání na plápolající oheň, vůni ohořelého dřeva a romantickým představám, jak si čtěte knihu v pohodlném ušáku vedle krbu, pak je tu několik řešení.
 hořící dřevo
Velmi praktické je vytvořit krb, který propojíte s radiátory či dokonce s bojlerem. To Vám zaručí dokonalé vytopení každé Vaši místnosti, což je naprosto úžasné skloubení estetičnosti s praktičností.
Za jedinou nevýhodu lze považovat přikládání a skladování dřeva. Pokud ale máte u baráku připravenou hromadu zpracovaného dřeva, neměl by to být žádný problém.
V dnešní době jsou oblíbené teplovzdušné krbové vložky napojené na podlahové vytápění, což je fantastický pocit chodit bosy po vyhřáté podlaze.
 
Bydlíte, ale v bytě a chybí Vám komín? Nemáte přístup ke dřevu, ani kde ho skladovat? I pro Vás jsou možnosti, jak si vytvořit identický požitek z mihotajícího ohně. K dispozici jsou plynové krby, které můžete ovládat ovladačem s pohodlí gauče, nebo pomocí termostatu. Dokonce si i můžete nastavit výkon výhřevnosti. Tyto krby nemusejí být pouze v interiérech, ale lze je využít i na balkonech či terasách, kde Vám zpříjemní chladnější večer. Tyto krby jsou bez zápachu a bez tvoření kouře a sazí. Seženete různé druhy i designy k zavěšeni na stěnu, k zabudování do zdi nebo jednoduše do prostoru. K dispozici jsou jak klasické tradiční vzhledy, tak i moderní, nadčasové biokrby. To už záleží na Vašem vkusu a výběru.
 dřevo u kamen
Nejsnadnější alternativa je investice do elektrického krbu opět v mnoha podobách. Jsou to krby, které simulují plamen a reálný oheň. Na nich si můžete zvolit stupeň výkonu pomocí ovladače.
Nabízejí i ochranu proti přehřání, čímž se stávají bezpečnými produkty. Je také vhodný do všech prostor domu, bytu nebo paneláku. Je zde možnost nastavení intenzity osvětlení. Výhodou je snadná montáž, bez tvoření kouře. Vznikne Vám tak nádherný doplněk interiéru, u kterého se budete cítit příjemně.