Site Loader


V roce 1602 zde přistál se svou lodí španěl Sebastián Vizcaíno a pojmenoval zátoku po svém mecenáši, hraběti z Monterrey. Posádka se zde usadila a začala budovat vesnici. Vzniklo tak malé rybářské městečko, které bylo původně součástí Mexika, až později bylo přičleněno ke Kalifornii. Jedná se také o město se slavnou historií z dob Občanské války.Již dávno nežije z rybolovu, ale z turistů, pro které se každoročně připravuje spousta akcí, které je mají přilákat. Vznikly zde nejrůznější atrakce včetně velkého mořského akvária plného ryb a dalších živočichů.
osamělý cypřiš
Monterey Bay Aquarium vzniklo v roce 1984 a je s obsahem 1,3 milionů litrů největším akváriem ve Spojených státech amerických. Najdete zde 500 druhů mořských živočichů žijících v oblasti Montereyské zátoky. Zajímavostí je také simulovaný ekosystém chaluhového lesa, skalnaté jezírko a expozice živých medúz. Návštěvníky však nejvíce těší fakt, že se mohou jednotlivých živočichů dotýkat.     
skalnaté pobřeží
Fisherman´s Wharf je starobylá malebná část městečka Monterey, vlastně historické molo z roku 1870 a také někdejší centrum lovu a zpracování ryb, velryb a mořských živočichů. Dnes je turistickou atrakcí, kde je pěší zóna, velké množství převážně rybích restaurací, uměleckých galerií a prodejen se suvenýry.
17-mile Drive silnice podél pobřeží, měří asi 27 km a kopíruje všechny krásy pobřeží. Tuto cestu obdivovali i známí spisovatelé jako Robert Louis Stevenson (vznikla zde kniha Ostrov pokladů) nebo John Steinbeck. Nyní tato silnice slouží především turistům a je proto zpoplatněná.
Největší místní atrakci představuje The Lone Cypress, 250 let starý strom, tyčící se na skále nad pobřežím Tichého oceánu. V tomto místě každý turista zastavuje a stráví zde alespoň několik minut, nemít foto s tímto stromem ani nejde.
korálový útes
Pebble Beach. Fanoušci golfu nebo vášniví sázkaři tento název určitě neslyší poprvé. Na zdejších proslulých hřištích se totiž hrají turnaje té nejvyšší světové úrovně a je považováno za jedno z nejkrásnějších.
Celá zátoka se také pyšní luxusními sídly místní honorace, na pobřeží uvidíte lachtany, tuleně i jiné mořské živočichy, nádhernou přírodu, opravdu garantujeme, že pokud se do těchto míst vydáte, nebude litovat.