Site Loader

Ať už se jedná o rodinný výlet, služební cestu nebo týdenní dovolenou, jsou určité věci, které se vyplatí zkontrolovat nebo zařídit. Pro někoho cestování znamená stresující situaci, jiní bez něj nemohou být. Může to být tak či onak, ale je dobré být vždy připraven a předcházet problémům, které mohou nastat. Jednoduchý seznam věcí, který pomůže na nic nezapomenout, se hodí každému. Než se finálně zaklapnou dveře bytu nebo domu, odškrtávejte věci, které máte splněné, a vše hned dvakrát zkontrolujte.
držení klobouku
Před samotnou cestou je v dnešní době přímo nutné mít baterie u veškeré elektroniky plně nabitou. To se týká hlavně mobilních telefonů, notebooků a laptopů. Vymoženost jménem power banka, by neměla chybět v žádném příručním zavazadle, batohu či kabelce. Je dobré zůstat ve spojení a ověřit si údaje o dopravě, letišti nebo výletě. Vybitá baterie v mobilu je pak, v případě nouze, k ničemu. Co se plateb týče, doba je taková, že jsme si zvykli platit bezkontaktně, kartou nebo chytrými telefony s aplikacemi. Ovšem není nikdy na škodu mít po ruce hotovost. Přeci jenom někde v horách nebo v malém občerstvení, karty nemusí akceptovat a technologie tak přijde vniveč.
Léky a toaletní potřeby jsou samozřejmostí. Hlavně ty, které musíme požívat denně. Vždy by měly být připravené ještě před odjezdem, již při balení věcí. Ve většině případů se osvědčily univerzální léky na bolest, teplotu a průjem. Zahraniční farmacie je v některých zemích na nízké úrovni, a tak se může stát, že některé potřebné léky nebudou k dostání. Do lékárničky patří i různé náplasti, obvaz, dezinfekce a nůžky. Ostatní už by se dalo sehnat v obchodech i lékárnách, někde dokonce i na benzínových pumpách. Mnohdy postačí autolékárnička.
fotky z výletů
Chystáme-li dovolenou letecky, veškeré dokumenty je dobré mít v elektronické i papírové podobě. Třeba cestovní pojištění, kartičku pojištěnce i jízdenku nebo letenku. Řidiči by se měli dostatečně vyspat, dodržovat přestávky při jízdě a mít pokud možno i spolujezdce. Cestování umí být vyčerpávající, takže řádné protažení a uvolnění je třeba. Pomůže i káva, energetický nápoj nebo sušenka. V každé kabelce i batohu by měla být i lahev s vodou, hlavně pokud cestují i děti. Pitný režim je důležitý. V neposlední řadě vhodný oděv i pláštěnka se nikdy neztratí. Sledovat radar a předpověď počasí se vyplatí.