Site Loader

Covid-19, neboli koronavirus, sice už nepostihuje tolik lidí, jako během svých největších vln. Stále ale pro nás představuje riziko, a to především pro lidi z rizikových skupin, jako jsou senioři nebo lidé s chronickými onemocněními. Proto je pro nás všechny velmi důležité, abychom se nadále před covidem chránili.

covid

Chraňte především své blízké. Opravdu není dobrý nápad, pokud máte všechny příznaky covidu jet na návštěvu k rodičům, prarodičům nebo jít do práce, jako by se nic nedělo. Uvědomte si, že i když u vás může mít covid průběh jako mírnější chřipka, někoho jiného může v nejhorším případě dostat do nemocnice, nebo ho i zabít. A to opravdu nechcete. Pokud se necítíte dobře, můžete si udělat test i doma. Dnes už máte na výběr mnoho variant testů, takže se vyberete takový, který je pro vás nejpříjemnější, ať už jsou to antigenní testy ze slin, z nosu nebo z krku.

Stejně tak, pokud máte nějakého známého, který má očividné příznaky covidu, snažte se co nejvíce vyhýbat kontaktu s ním. Pokud sdílíte jednu domácnost, snažte se alespoň držet v oddělených místnostech a při pobytu ve společných prostorách noste ochranu dýchacích cest.

čaj

Tu ostatně noste i pokud se necítíte dobře a jdete třeba nakoupit. Ochranu tím poskytujete sobě i svým spoluobčanům. Nebuďme k sobě navzájem bezohlední. Pokud budou čísla případů stoupat, je navíc pravděpodobné, že se vrátí povinnost nosit ochranné pomůcky.

Posilujte svou imunitu. Síla vašeho imunitního systému rozhoduje o tom, jak dobře se zvládne s covidem vypořádat. Jezte hodně čerstvé ovoce, zeleniny, přidávejte do svých jídel bylinky. Pijte hodně vody http://www.koupacivody.cz/ a bylinkových čajů, především z takových bylinek, které posílí vaši imunitu, jako jsou šípky, rakytník, hlíva ústřičná, lípa, smetánka lékařská nebo divoké růže. Nezapomeňte také na pravidelný pohyb. Ke správnému fungování imunity hodně přispívá i otužování.