Site Loader


Vědci se shodují na tom, že pobyt venku na čerstvém vzduchu je pro tělo nesmírně důležitý. Je tomu tak z mnoha různých důvodů. Prvním z nich je nepochybně sluneční svit, který nám poskytuje vitamin D. Obecně lidé z České republiky (mimo jiných zemí) ho mívají nedostatek. Než brát vitamíny v tabletkách a doplňovat je umělou cestou je určitě lepší každý den vyjít alespoň na chvíli na sluníčko. To ale zdaleka není všechno, co nám pobyt venku v přírodě nabízí.

květinové záhony

Jistě jste si všimli, že když trávíte čas pod stromy, je tam chladněji než v jiném stínu (například od budov nebo slunečníků). Stromy a další rostliny také zadržují vodu a zlepšují kvalitu vzduchu. Proto se vedle nich většinou cítíme lépe, snadněji se nám dýchá a není nám v létě takové horko. Když se zaměříte i na více spirituální stránku přírody, tak zjistíte, že stromy vysílají skvělou energii, která nám může pomoci se uzdravovat.

Pobyt v přírodě je tak doporučován snad všemi odborníky. Zejména pro lidi, kteří jsou v práci nebo ve škole pod velkým tlakem. Příroda vám může pomoci pocity stresu zmírnit a cítit se celkově lépe a klidněji.

pergola v zimě

Nejoblíbenějším řešením jsou zahradní pergoly dřevěné. V takové zahradní pergole si totiž můžete sednou téměř za každého počasí a věnovat se zde svým koníčkům. Ať už se jedná o četbu, psaní nebo malování ve venkovním altánu to není problém. Kromě toho tu můžete pořádat různé oslavy a setkávat se se svými přáteli a rodinnou. Věřte mi, že všichni rádi vymění rušné restaurace a bary za klidnou pergolu uprostřed krásné zahrady. Venkovní oslavy jsou většinou oblíbenější a dopadají lépe. Je tomu tak z mnoha různých důvodů. Za prvé, jsou levnější, protože si přinesete své občerstvení a pití z obchodu a nemusíte platit to předražené v barech. Za druhé na čerstvém vzduchu se vám ani po alkoholu nemusí dělat špatně, a nakonec vyhnete se tak nechtěným setkáním v barech.