Site Loader

Kdo by neznal jutu. Je to taková hrubá tkanina, ze které můžeme vyrobit nejrůznější dekorace, jako třeba stínítka na lampy do ložnice a obýváku, potahy na sedáky na židle, závěsy na okna, prostě kdo miluje přírodní styl, se zde vyřádí, může našít i pytlíky na vánoční dárky, nebo punčochy na mikulášskou nadílku. Z juty jsou také skvělé stuhy, kterými můžeme převázat naše dárečky, nejlépe podtrhnou dárečky přírodní, protože sama juta je na první pohled přírodním materiálem.

juta

Víte odkud se nám ta juta Prima-obchod vlastně bere? Je z jednoleté rostliny jutovníku, který má dlouhá vlákna, jakoby předurčená k dalšímu zpracování. Celá rostlina je asi 2.5 m vysoká a její listy jsou poživatelné, takže vysoký stonek poskytne svá vlákna ke tkalcovskému zpracování a listy jsou ještě využité jako příloha k masu nebo do salátu. Je to taková obdoba našeho českého lnu. První tkalcovna juty vznikla v Indii a z juty začaly vznikat pytle. Vlákno není moc pevné, ale je laciné, navíc různá vlákna juty se liší svojí kvalitou a pochopitelně tím, na jaký účel budou zpracována. Nakonec z juty vznikají často motouzy, tkaniny, nebo podklady koberců.

Prostě juta je takový základ pro ruční tvořivost, je přírodní a láká se svému dalšímu uplatnění, ať ve formě ručně zhotovených prostírání, aranžmá květin, stylových aplikací na zdi vašeho domova, nebo svatebních aranžmá.

stuha

Obyčejný jutový provázek s přehledem porazí ten sisalový a stuha z juty zase zvítězí nad stuhami z jiných materiálů. Prostě přírodní styl si vymezuje své hranice, a proto koukněte na nabídku juty, určitě se brzy shlédnete v nějaké tkanině nebo stuze a hnáni vaší představou o vylepšení interiéru vašeho domova uděláte svoji první, ne však poslední objednávku.

Vyberte z naší nabídky jutových tkanin, stuh a motouzů, určitě oceníte jejich širokou škálu uplatnění a dokážete vyrobit krásné dekorace, které rozzáří váš byt.