Site Loader

Byla by škoda degradovat balkon na skladiště nepotřebných věcí. Je to ideální místo na relaxaci. Jste venku a zároveň v pohodlí domova. A když si k ruce dáte sklenici ledové kávy a oblíbený časopis, příjemně si tak užijete svoji chvilku pro sebe. A jak si takový balkon vybavit, aby v něm bylo vše co potřebujete a zároveň působil útulně? V poslední době je velmi oblíbený takzvaný boho styl. Ten se vyznačuje uvolněností, přírodními barvami a kreativním kombinování různých materiálů. Nemá ale striktní pravidla. Hlavní roli v něm totiž hrajete vy, vaše osobnost a záliby. Podívejte se na něj s námi a popusťte uzdu své fantazii. Čeká vás krásné léto.

balkón

Co nesmí chybět

V první řadě si ujasněte, co budete na balkoně nejčastěji dělat. Odpočívat? Hledejte pohodlná křesílka a stoleček na odkládání. Pracovat? Najděte odpovídající stůl, kde si budete moci rozložit notebook. Cvičit? Ponechte dostatek místa na rozložení karimatky.

Tip: plánujete na balkoně především odpočinek? Pořiďte si houpací síť

Přírodní barvy, třásně a lapače snů

Při boho stylu se nejčastěji kombinuje dřevo, proutí nebo kameny. Z barev dominují přírodní, zemité. Pokud byste chtěli dodat celkovému vzhledu trochu barvy, použijte ji na doplňcích. Polštáře, deky a plédy v barevném provedení dodají na originalitě. Zapomeňte na chladné dlaždičky a na zem si položte pěkný koberec s třásněmi. Na zeď zavěste lapač snů.

levandule

Osvětlení a květiny

Už se těšíte, až si večer sednete, zabalíte se do deky a budete pozorovat hvězdy? K večernímu posezení si rozsviťte světelný řetěz, lucerničku nebo zapalte svíčky. Teplé světlo dodá na útulnosti. Jak již bylo psáno bohémský styl je především přírodní, čili nezapomeňte na živé květiny a bylinky. Na parapet si dejte truhlík s levandulí, ta totiž odpuzuje komáry. A s těmi by večerní posezení moc příjemné nebylo.