Site Loader

Pokud čekáte první dítě a musíte pořídit úplně vše potřebné, čeká vás poměrně velký výdaj. Pokud nemáte peněz nazbyt nebo jste povahou minimalisté, případně nemáte doma moc místa, pořiďte jen základní výbavičku bez zbytečností. Můžete nakoupit věci, které opravdu do začátku miminko využije, a případně další zařízení nebo oblečení dokoupit v průběhu podle potřeby. Jak by tedy měla vypadat základní výbava pro miminko?
těhotná s kolébkou
·         Prostor na spaní
Miminko potřebuje svoje místo na spaní, můžete pořídit klasickou postýlku nebo nějaký košík, který můžete přesunovat po bytě. Mnoho rodičů spí i první měsíce s miminkem společně v posteli, pak třeba rádi využijete hnízdečko, abyste měli lepší pocit, že dítě nezalehnete, a že má vymezený svůj prostor. Miminko dále potřebuje nějakou deku nebo peřinku do postýlky a do kočárku.
·         Kočárek nebo nosítko
Neobejdete se bez kočárku nebo nosítka. Spoustu lidí tyto dvě možnosti kombinuje, někdo kočárek ale třeba vůbec nepoužívá. Ke kočárku budete potřebovat pláštěnku a zimní fusak. Bez tašky na kočárek nebo slunečníku se obejdete.
·         Autosedačku
Pokud vlastníte auto, rozhodně potřebujete bezpečnou autosedačku vhodnou od narození. Zde se kvůli bezpečnosti určitě nevyplatí šetřit.
·         Základní oblečení
Miminko bude potřebovat určitě základní výbavu oblečení adekvátní ročnímu období a velikosti. Je vhodné mít dostatek oblečení pro novorozence, který často blinká nebo mu proteče plínka. Pokud vlastníte sušičku, pak si můžete dovolit pořídit oblečení méně.
rozkošný dítě
·         Hygienické potřeby
Základní vybavení, které využijete je obyčejná vanička nebo kyblík, případně lehátko do vany. Dále pleny – jednorázové nebo látkové, ty látkové potřebujete vedle přebalování v dostatečném počtu na případné otření nebo podložení hlavičky. Na mytí nepotřebujete v podstatě nic, z kosmetiky vám klidně postačí krém na prevenci opruzenin. Stejně tak není nutné pořizovat pro denní potřebu vlhčené ubrousky, pokud plánujete miminko omývat vodou. Přebalovací pult rovněž nepotřebujete, ale vzhledem k hygieně je dobré mít například na gauč nebo postel alespoň obyčejnou nepromokavou přebalovací podložku. Dále je vhodné mít doma dětský teploměr a pro jistotu čípky proti horečce.
·         Zábava pro dítě
Miminko ještě moc hraček nepotřebuje, stačí něco, na co se může v postýlce nebo na zemi dívat, hrazdička nebo kolotoč či hrací mantinel do postýlky.