Site Loader

Mobilní telefon se stal jedním ze symbolů současnosti, přitom ještě na počátku devadesátých let minulého století v naší zemi téměř nikdo nic takového ani nevyslovoval, natož aby někdo mobil vlastnil. O pár let později se začaly v obchodní síti objevovat první tlačítkové přístroje v mobilní síti Eurotel a tím se v České republice spustila lavina mobilní komunikace. Během necelých třiceti let se vývoj těchto technologií posunul do bodu, kdy má mobilní telefon téměř každý, a není výjimkou i vlastnictví více SIM karet, tedy telefonních čísel. A u těch čísel se na okamžik zastavme.

bílé číslice

Číslo SIM karty můžete buď získat přidělené od vašeho operátora, anebo si můžete jeho podobu sami aktivně určit. V prodeji jsou tzv. zlatá čísla VIP čísla, tedy numerické kombinace, které mají zákazníka patřičně oslovit a spolu s ním i jeho blízké, případně každého, kdo s ním přijde do kontaktu skrze obchodní vztahy. Výhoda spočívá zejména v prestiži a ve snazším zapamatování číselné kombinace, podobně, jako si někteří zájemci vybírají lépe zapamatovatelné a výraznější registrační značky svých vozidel.

barevné číslice

Na jaké číslice vsadit

Spolehlivé jsou dvojice a trojice a zkrácené řady – pod pojmem zkrácená řada si můžete představit např. zlaté číslo 234 234 nebo 123 876 a dvojice či trojice číslic jistě představovat nemusíme. V těchto kombinacích lze nalézt spoustu možností a zajímavých řešení, která vás osloví zejména vizuálně, což může i vhodně doplnit telefonní předvolbu. U dvojic a trojic je výhodné volit čísla tak, aby byly jeho dílčí části od sebe snadno rozeznatelné na první pohled, např. když posadíte vedle sebe tři jedničky, budou se lépe hodit např. k osmičkám, než k sedmičkám, jejichž tvar se jedničkám podobá a pohled na telefonní číslo je pak spíše matoucí.

Všechna čísla stejná a celistvé řady – toto jsou nejoblíbenější formy zlatých čísel a také bývají patřičně drahé, ovšem dokonale splní svůj účel, neboť si je zapamatujete zpravidla na první pokus. Vybírají si je obvykle firemní manažeři, ale i další lidé, co oslovují prostřednictvím telefonu mnoho svých klientů. Mohou se stát i vhodným námětem na vánoční dárek pro vaše blízké.