Site Loader

Nechat vytisknout na tričko, co vás napadne, není nic obtížného. Tiskárny vám vyhoví v počtu kusů, zvolené technice i předloze, stačí jen přijít s nějakým nápadem. Jenže právě nápad je to nejobtížnější, ne vždy odpovídá vašim představám a mnohdy ani na Internetu nenaleznete inspiraci, jakou hledáte.

kresba koně

Černobílý tisk – jedním z nejzajímavějších tipů na potisk triček je zobrazení kresby tužkou. Možná jste někdy byli svědkem, jak na Karlově mostě v Praze malují nadaní výtvarníci na počkání portréty kolemjdoucích, kteří je požádají o laskavost. Zpravidla jde o jednodušší, ale velmi výstižné techniky malby tužkou, a to buď zachycením věrného zobrazení, anebo v podobě karikatury. Máte-li možnost něčeho takového využít, neváhejte a využijte kresbu i jako předlohu pro tričko s vlastním potiskem.

kresby tužkou

Potisk pro děti

Děti milují barvy a v tomto duchu by se také měl odvíjet potisk, realizovaný nejlépe formou digitálního tisku z fotografické předlohy. Barevné fotky na tričkách a mikinách jsou pro děti mnohem zajímavější na nošení, než jednobarevné oblečení bez potisku.

Jaké zvolit motivy – nejobtížnější úkol není volba samotné techniky, ale hlavně motivu. Ten by měl být nadčasový a oslovovat vaše ratolesti i po delší době, aby zkrátka nešlo jen o chvilkový výstřelek, který brzy skončí ve skříni odsouzen k nezájmu. U starších dětí by to mohla být zvířata, rostliny, květy, exotické ovoce, u technicky zaměřených dětí kromě automobilů a letadel mohou uspět i významné stavby, jako např. rozhledny, obří mosty, viadukty a přehrady a další architektonické skvosty, např. hrady a zámky.

Mladší děti by mohly mít radost z pohádkových postav, velkému zájmu se těší starší večerníčky z doby socialismu, můžete tedy zkusit vsadit na Maxipsa Fíka, Boba a Bobka – králíky z klobouku, vílu Amálku nebo stylového Krtečka Zdeňka Milera.