Site Loader

Každá žena, která má partnera dobře ví, že dřív, nebo později nastane situace, kdy ji seznámí s jeho maminkou. Zpočátku, se všechny snaží zalíbit a udělat, co možno nejlepší dojem, aby jim dali požehnání žít právě s jejich synem. Později, ale u snachy i tchyně nastane prozření a začíná nekonečná „válka“.
květiny za babičkou

Každá chce vést život po svým, ale se stejným mužem

Je těžké uvést, která z dam má na muže – prostředníka všeho, větší vliv. Jsou to přece dvě samostatné osoby s naprosto odlišnou pozici v životě muže. Jak se tedy dopracovat k spokojenosti z obou stran? Je dobré, být zčásti nestranný a udělat vždycky kompromis na každé straně. Pokud bude vše vyvážené, nebude důvod na výčitky a hádky, které budou naznačovat přidržování jednoho „týmu“.

Dvě ženy = 2 potřeby

Obě mají jinou roli v životě s jejich „společným“ mužem. Je důležité, naučit se to rozlišovat.
·        Když to jeho maminka bude pro něho navždy maminkou, takže tou, která o něho celý život pečovala a vychovala ho, teď se dostala do situace, kdy musí tyto přirozené pudypotlačit a ponechat ji jeho ženě.
·        Z pozice snachy – ženy svého muže je to horší v tom, prát se o prvenství s někým, kdo má pravděpodobně největší vliv na život jakéhokoliv muže – maminkou. Neustále se musí obhajovat a dokazovat, že péče a povinnosti ji nejsou nijak cizí, a že je s přehledem zvládne. V tomto případě není správné, nechat tchyni prostor k tomu, aby si přesazovala, že víc něco lépe.
Jak to vidí muž?
·        Obě ženy jsou nepostradatelné.
·        Obě miluje!
·        Obě jsou důležitou součástí jeho života.
·        Obě mají své místo v jeho životě.
·        Obě bude obhajovat a chránit.
·        Obě nechce ztratit!
·        Obě v životě nesmírně potřebuje!
matka a dcera

Pro muže to není vůbec jednoduché vést nekončící válku, jenom na jedné straně. Skutečnost, že této dvě ženy nemůžou najít způsob, jak spolu fungovat, nebo někdy jenom mluvit je pro muže velmi frustrující. Jak snacha, tak i tchyně, by si měli uvědomit, že se nemusí mít za všech okolností rádi, nebo se navzájem nadevše milovat, stačí pouze to, že se budou respektovat, tolerovat své role v životě muže a případné konflikty řešit mezi sebou, co možno v klidu. Protože vztah tchyně – snacha je prostě navždy, je důležité ho přežít, s co největším s nadhledem na obou stranách.