Site Loader

Výběr

Pokud se jedná o místa vyžadující vyšší hygienické nároky, jako jsou toaleta, koupelna nebo kuchyň, rozhodně nevolte KOBEREC. Péče o něj je časově a finančně náročnější. Jelikož neodstraníte problematické skvrny a nedostanete se hlouběji do vláken, nezbyde vám nic jiného než se obrátit na specializované firmy, které nejsou zrovna nejlevnější. Místnost vhodná pro koberec musí být navíc dobře větratelná a suchá.
geometrický vzor podlahy

Nenechte se zmást tím, že se LINOLEUM těší vysoké oblíbenosti, a to díky relativně nízkých nákladům. Pokud totiž nechcete, aby Vám po odsunutí skříně zbyly v podlaze vytlačené dolíky, budete muset zvolit tlustší typ podlahy. Ten ovšem pořídíte na cenu, která se vyrovná ostatním druhům podlah.
vstupní hala

Do místnosti prahnoucí po teple domova rozhodně nevolte DLAŽBU, která je známá svojí chladností. Problém s nízkou teplotou lze sice vyřešit výhřevem, ale připravte se na velmi vysoký příplatek. Kvůli kluzkosti ji nepokládejte ani tam, kde se pohybujete rychleji a je přítomna voda. Místnost vhodná pro dlažbu by neměla čelit velikému znečištění, jelikož hrozí zanesení spár, a hmotnostní zátěži, kdy Vám může dlaždice prasknout, a pak se těžko vyměňuje.

Jak již název napovídá, takzvaná PLOVOUCÍ podlaha, poskytuje příjemný došlap, a to díky podkladové vrstvě, na které máte pocit, jako byste se zhoupli. Věnujte tedy pozornost především rovnému podkladovému povrchu. Tento druh podlah také vyžaduje zvýšenou péči. Nemile Vás překvapí především výdaje za speciální čisticí přípravky.

V posledních letech zažívá veliký boom takzvaný VINYL, který se díky vysoké odolnosti a příjemnému vzhledu hojně umisťuje i do veřejných prostor. Vzhledem k tomu, že se ovšem jedná o novinku na trhu, počítejte s vyšší cenou.

Finance

Co se týče finanční stránky, rozhoduje materiál, typ a výměra podlahy. Jelikož v rámci každé kategorie podlah existuje široká kvalitativní škála, nelze jednoznačně určit, které podlahy jsou nejlevnější, a které nejdražší. Obecně platí, že přírodní materiály, jako je například dřevo, nás budou stát mnohem víc než umělé. Berte také v potaz, že některé imitace v dnešní době už ani nepoznáte.

Pokládka

Vybráním podlahy však práce nekončí, právě naopak. Je totiž nutné správně ji položit. Největší pozornost věnujte podkladu, na kterém nesmí být sebemenší nerovnosti. Dále si dejte pozor, na přesné vyměření podlahy, obzvlášť jestli jsou v místnosti nerovné zdi. Nezapomeňte ani na její zakončení, které zamezí zalézání špíny a usnadní nám péči o podlahu. V případě, že nejste kutil od přírody, raději si zjednejte odborníka.
špinavé parkety

Péče

Aby podlaha dlouho vydržela a vypadala dobře, je nutné se o ní správně starat. Informujte se tedy, jakou péči ji máte věnovat. Ne každá podlaha totiž snese mokrý hadr.