Site Loader

Pokud máte vlastní děti, mladší sourozence, nebo je má někdo z vašich příbuzných, určitě moc dobře znáte z rodinných oslav situace, kdy jsou spíš na obtíž. Chcete si popovídat s přáteli nebo příbuznými, ale vaše rozdováděné ratolesti vám nenechají chvilku osobního prostoru. Podíváme se na možnosti, jak děti zabavit tak, aby si hrály samy a nechali vám trochu klidu. 

Starší sourozenec

Pokud jde o skupinku, která je věkově rozdílná, je dobré toho využít. Starší děti si často rády něco pro mladší nachystají. Nemusí jim být zrovna čtrnáct, aby zvládli své mladší kamarády zabavit. Tento program možná nebude bůhvíjak propracovaný, ale mladším dětem to vadit nebude a ty starší si vyzkouší něco nového, co by se jim v budoucnu mohlo hodit. Nepodceňujte svoje děti, protože i ve dvanácti letech jsou s vaší drobnou pomocí schopné vymyslet skvělou zábavu pro celou rodinu. Nesmíme ale zapomínat na bezpečnost v případě mladších dětí. Vždycky je lepší být v obraze a alespoň zhruba vědět, co se chystá.

sourozenci

Krátké aktivity

Pokud jde o zábavu na krátkou dobu, mladším dětem často stačí hromada písku nebo štěrku, staré matrace a deky, nebo cokoliv co najdete doma. Když jim k tomu řeknete nějaký zajímavý příběh a motivujete je k činnosti, jsou schopné u hlouposti vydržet dlouho. Také se dají zadávat úkoly obtížnostně obvykle podle věku. Spočítej kolik má babička květináčů na okně, spočítej kolik je v bytě polštářů atd.

učísí se děti

Dlouhý program

Pro starší děti je dobré nachystat třeba nějakou cestu za pokladem, která může být klidně i po bytě, zahradě nebo domě. Nemusí jít o nic sofistikovaného. Součástí takovéto hry mohou být i složitější úkoly, pokud na to děti mají. Je dobré celou věc obalit nějakým příběhem, aby to děti bavilo a chtěli hru hrát. U mladších dětí většinou není potřeba nic složitého vymýšlet, ale spíš mít v zásobě víc drobných aktivit.