Co je to vlastně manuální lymfodrenáž?

Co je to vlastně manuální lymfodrenáž?


Lymfatický systém
Zdravá lymfa je předpokladem zdraví celého organismu. Nazývá se také míza, je bílá až nažloutlá, mléčně zbarvená tekutina, která je základem lymfatického systému. Najít ji můžete v mezibuněčných prostorech tkání a krevních cév. V těle dospělého člověka se nachází celkem asi deset litrů lymfy, tedy dvakrát více než krve. Má velmi důležitou funkci, odvádí z těla ven všechny toxické látky a ovlivňuje celý váš imunitní systém. Pokud systém nefunguje správně, selhává čistící schopnost lymfy. Dochází k hromadění odpadních látek v mezibuněčných prostorech těla, zejména v podkoží se ukládají škodliviny, jako sůl, voda a tuky. Mnoho různých vědeckých studií přináší zjištění, že nedostatečná funkce bývá příčinou vzniku mnoha různých chorob. Činnost také negativně ovlivňuje nevhodný jídelníček s přemírou tučných potravin, červeného masa, cukrů, mléčných výrobků a škodlivin ve stravě. V dnešní době ji také velmi poškozuje stres a psychické vypětí.
luxusní lázně
Lymfodrenáž
Je to velmi jemná technika, která má pomoci zlepšit tok lymfy, její pohyb a proudění. Odborně školení pracovníci speciálními hmaty drenážují mízní povrchový systém a tím dochází ke zlepšení cirkulace a odvodu odpadních látek, zmírnění otoků a zlepšení obranyschopnosti organismu. Jednoduše řečeno, obdobně jako se čistí kanalizační potrubí by se měl občas pročistit i lymfatický systém člověka. Zkušený lymfoterapeut manuální masáží pozná, v kterých částech těla se projevují poruchy a kde má působit. Jinak ošetření nejen nepomůže, ale mohlo by dokonce nenávratně poškodit i okolní tkáně. Správnou masáží odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.
Než půjdete na tuto proceduru, měli byste vědět, že při některých onemocněních, jako například onkologická, srdeční a infekční onemocnění, vyšší krevní tlak, cévní mozkové příhody aj., se nedoporučuje. V žádném případě nenahrazuje ošetření lékařem, pokud si klient není jistý svým zdravotním stavem, měl by vhodnost ošetření nejdříve konzultovat, nebo ji nahradit jinou uvolňující masáží.
Lymfodrenáže je ideální spojit s pravidelným pohybem, lymfa se tak rozpohybuje smršťováním svalů. Vhodné jsou delší procházky, jízda na kole nebo plavání.