Site Loader


Lymfatický systém
Zdravá lymfa je předpokladem zdraví celého organismu. Nazývá se také míza, je bílá až nažloutlá, mléčně zbarvená tekutina, která je základem lymfatického systému. Najít ji můžete v mezibuněčných prostorech tkání a krevních cév. V těle dospělého člověka se nachází celkem asi deset litrů lymfy, tedy dvakrát více než krve. Má velmi důležitou funkci, odvádí z těla ven všechny toxické látky a ovlivňuje celý váš imunitní systém. Pokud systém nefunguje správně, selhává čistící schopnost lymfy. Dochází k hromadění odpadních látek v mezibuněčných prostorech těla, zejména v podkoží se ukládají škodliviny, jako sůl, voda a tuky. Mnoho různých vědeckých studií přináší zjištění, že nedostatečná funkce bývá příčinou vzniku mnoha různých chorob. Činnost také negativně ovlivňuje nevhodný jídelníček s přemírou tučných potravin, červeného masa, cukrů, mléčných výrobků a škodlivin ve stravě. V dnešní době ji také velmi poškozuje stres a psychické vypětí.
luxusní lázně
Lymfodrenáž
Je to velmi jemná technika, která má pomoci zlepšit tok lymfy, její pohyb a proudění. Odborně školení pracovníci speciálními hmaty drenážují mízní povrchový systém a tím dochází ke zlepšení cirkulace a odvodu odpadních látek, zmírnění otoků a zlepšení obranyschopnosti organismu. Jednoduše řečeno, obdobně jako se čistí kanalizační potrubí by se měl občas pročistit i lymfatický systém člověka. Zkušený lymfoterapeut manuální masáží pozná, v kterých částech těla se projevují poruchy a kde má působit. Jinak ošetření nejen nepomůže, ale mohlo by dokonce nenávratně poškodit i okolní tkáně. Správnou masáží odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.
Než půjdete na tuto proceduru, měli byste vědět, že při některých onemocněních, jako například onkologická, srdeční a infekční onemocnění, vyšší krevní tlak, cévní mozkové příhody aj., se nedoporučuje. V žádném případě nenahrazuje ošetření lékařem, pokud si klient není jistý svým zdravotním stavem, měl by vhodnost ošetření nejdříve konzultovat, nebo ji nahradit jinou uvolňující masáží.
Lymfodrenáže je ideální spojit s pravidelným pohybem, lymfa se tak rozpohybuje smršťováním svalů. Vhodné jsou delší procházky, jízda na kole nebo plavání.