Site Loader

Abychom se cítili stále dobře, tak je na místě udržovat se v kondici, k čemuž nám pomůže zdravý životní styl. Díky BMI zjistíte, jak jste na tom s váhou.

Buďte stále v kondici

Životní styl

Dnešní doba většinou lidskému organismu moc neprospívá, protože vše je uspěchané, takže jsme mnohdy ve stresu při škole, práci, ale i osobním životě. Proto je dobré se svému zdraví, a to psychickému i fyzickému věnovat, protože to má opravdu cenu. Jako první bychom měli mít nějaký režim, který se týká práce, běžných činností a spánku, protože si na něj tělo navykne a mít režim je pro tělo prospěšné.

změna po hubnutí

Samozřejmě chodit do práce a řešit své starosti musíme, ovšem neměli bychom to přehánět a sem tam vypadnout že stereotypu tak, že si odpočineme třeba výletem a jinou aktivitou, při které si vyčistím hlavu, abychom nabrali sílí a zase mohli fungovat naplno. Svou fyzickou kondici můžeme zlepšit pravidelným cvičením, díky kterému se videem stále zlepšovat a dosahovat lepších výkonů. Pohyb nestačí, protože jej musíme zkombinovat se správným jídelníčkem, protože tyto dvě věci mají dohromady velkou váhu.

Tělesná hmotnost

Velmi často řešeným tématem u lidí je váha, protože většině z nás záleží na tom, jak vypadáme. Obecně není dobré mít velkou nadváhu ani podvýživu, protože při obou stavech hrozí zdravotní rizika. Pro běžného člověka je dobré si držet ideální váhu, která je vhodná i co se týče zdravotní stránky. Je však nutné přistupovat ke každému člověku individuálně, protože takový sportovec má mnohdy vyšší váhu, než udávají tabulky, ale disk tomu, že má vysportované tělo a svaly tvoří větší část než u běžného člověka, tak je to zcela v pořádku.

zdravá strava

Osvědčeným způsobem, jak se dozvědět svůj aktuální váhový stav je BMI kalkulačka bmikalkulacka.cz, kam zadáte své pohlaví, věk, váhu s výškou a kalkulačka Vám vypočítá hodnotu BMI. Stránka Vám rovnou ukáže rozmezí hodnot a co znamenají, takže víte, kolik byste měli vlastně vážit. Pokud chcete změnu, tak je nejlepší navštívit výživového poradce, který pracuje s každým individuálně.