Site Loader

Nebudeme si nalhávat, že při dnešních cenách za nemovitosti se občas moc nedaří zakoupit velké prostory a tak se z ekonomických důvodů řeší i podstatně menší rozlohy bytů. Velkým trendem je pak spojit kuchyň společně s obývacím pokojem a další místnosti nějakým způsobem upravit. Otázkou je jak moc dobře všechno provést, aby to nejen ladilo, ale také bylo efektivní. V tomto případu bude lepší si najmout odborníky, jako je například architektka Jana Dundáčková. Interiér je totiž velmi osobní záležitost, takové stylové souznění majitelů a designéra musí v podstatě být klíčovou záležitostí.

architektka

Jak na dětský pokoj v malém bytě

Nemusíme se obávat žádných větších zásahů do stavby, jelikož správný architekt poradí i ve stavebnictví, vhodném stavebním materiálu i provedení. Navíc to bude pěkně zapadat do designu bytu, což je velmi výhodné. Dětský pokoj by měl vyjadřovat převážně osobnost svého majitele. I děti touží po něčem, co je jim vlastní a chtějí si tu udělat takový prostor, kde jim bude dobře a kde si mohou vystavit svoji vlastní sbírku hraček. Mnoho pokojíčků naplňuje představy rodičů, ale ne jejich potomků. Designéra především zajímá, kdo tu bude bydlet a jaké má přání, co by zde mělo být. Pak tyto požadavky zpracuje ke spokojenosti jak dětí, tak rodičů.

moderní inteirér

Základní poznatky

Dětský pokoj bude také zároveň přijímacím prostorem pro kamarády nebo spolužáky. Proto by měl být dostatečně dobře vyřešený, což se dá udělat i při malém prostoru. V podstatě by se mělo myslet na to, že děti dokážou snadno udělat nepořádek a tak nebude vhodné zde udělat mnoho otevřených polic, které se stejně s věkem stanou pouhým lapačem prachu. Lepší je zvolit vestavnou skříň, která se bude i snadněji uklízet a bude vypadat velmi stylově. Stejné je to se zvýšeným prostorem na spaní, kde pod dětskou postelí vznikne další volný prostor, který podle výšky se dá využít různými způsoby, rozhodující bude výška samotného stropu. Důležité je osvětlení, které určitě bude vhodné vybavit žárovkami typu LED. Dalším důležitým krokem je barevnost a doplňky, které se mění samozřejmě s věkem dítěte.