Site Loader

Získání zbrojního průkazu může být docela zajímavou životní zkušeností. Pokud je žadatel úspěšný, obohatí svůj život o nevšední zážitky. Zbrojní průkaz dovoluje svému držiteli možnost vlastnictví a držení zbraně. V některých případech je možné i nošení na veřejnosti.

zbraň

  • Pro přihlášení do kurzu nejsou zapotřebí žádné předchozí zkušenosti, může se tudíž přihlásit i naprostý začátečník, který zatím viděl zbraň jen na filmovém plátně.

Jestliže se rozhodujete pro získání toho osvědčení a nejste si jisti, jestli je to pro vás to pravé, doporučuje se návštěva některé střelnice, kde je možnost vše si ještě před přihlášením vyzkoušet.

  • Dobrovolný střelecký kurz je tedy možné provést kdykoliv.
  • Není podmíněn podáním přihlášky.

Samotný proces získání zbrojního průkazu trvá většinou několik měsíců a začíná návštěvou lékaře (je možné žádat i další odborná vyšetření) a z několika návštěv policejního oddělení v místě bydliště. A pochopitelně návštěvou střelnice.

Přijďte si zbraň nejprve osahat

Zastřílet si ovšem mohou i ti, pro které není cílem získání osvědčení. Pro firmy nebo soukromé skupiny je nabízena možnost využít příjemné posezení s občerstvením, které se kombinuje se střelbou. Zbraně se zapůjčují přímo na místě.

náboj

  • Většinou se jedná o brokovnice a pistole.
  • Podle toho, kterou ze zbraní si chce zájemce vyzkoušet.

Náboje jsou v prodeji přímo na střelnici. Odborný dohled je samozřejmě zajištěn a není se tedy důvod obávat o bezpečnost. Možnosti cvičné střelby mohou vyzkoušet i turisté, kteří se chtějí tímto netradičním způsobem pobavit. Bude pro ně připraven program trvající dvě až tři hodiny a několik druhů zbraní k vyzkoušení. Také se nabízí možnost pro ty, kteří stále váhají s podáním přihlášky. Dobrovolný střelecký kurz je možné absolvovat ještě před započetím celého přihlašovacího procesu.