Site Loader

Statistiky prozrazují, že každou noc se k vášnivým projevům lásky chystá většina z nás. A údajně se lidé v Česku nejraději milují v měsíci říjnu, a v první řadě v posteli. Milování na kuchyňské lince, na křesle, v přírodě, v bazénu, a kdekoli jinde považujeme za nepohodlné.
Postel je zkrátka naše nejoblíbenější sportovní náčiní a zároveň relaxační pomůcka . Uleháme do ní, abychom si užívali tak, nebo tak. Lze ji tedy hodnotit jako nejužitečnější předmět v naší domácnosti.
plyšák na matraci.jpg

Výsledky průzkumu tak šokující nebyly

Zajímavý nezávislý průzkum ohledně sexu byl proveden ve Velké Británii a porovnával výsledky zjištěné v různých vzorcích populace v letech 1991 a 2001. Jak se projevil rozdíl deseti let v zájmu o sex?
Zatímco v roce 1991 se lidé milovali v průměru sedm až osmkrát za měsíc, po deseti letech klesl zájem o tyto aktivity až o dvacet procent. Překvapivé zjištění to pro vědecký tým však nebylo, klesající trend zájmu o sex se projevil již o několik let dříve a v současné době stále pokračuje. Čím je to způsobeno? Kombinací více faktorů. Jedním z nich jsou moderní technologie, virtuální svět namísto skutečné lásky k živému člověku, dále dramaticky narůstající počet obézních mladých lidí, a nakonec poměrně značný nárůst sexuálních problémů, především ztráty erekce, nedostatku libida a obecně zájmu o sex.
blondýna na posteli.jpg

Problematické sebeukájení

Pravidelná masturbace je stále ještě u některých lidí (a je jich poměrně značný počet) považována za cosi nedůstojného, nečistého, nebo nezdravého. Tento mýtus se rozšířil ve světě jako mor a jeho vymýcení potrvá ještě řadu let. Přitom dokonce odborníci – sexuologové tuto techniku doporučují provozovat alespoň obden, jak u mužů, tak i u žen. Muži tím pravidelně zaměstnávají pohlavní ústrojí – varlata, prostatu, penis, zároveň posilují srdeční činnost a má to pochopitelně i očistný efekt na psychiku. Více se zdráhají masturbovat ženy, těm by přitom sebeukájení výrazně napomohlo k dosahování orgasmu i při milování s partnerem. Lékaři ženám doporučují praktikovat různé techniky v soukromí, anebo s partnerem, alespoň čtyřikrát týdně.
uražená milenka.jpg
Pravidelný sex a masturbace navíc přispívají k duševní pohodě, a v takových situacích se zvyšuje hladina oxytocinu, který umožňuje ženám prožít spontánní orgasmus. Tento hormon se však téměř netvoří při stresu, v depresi, a v úzkostných stavech. Stres je zkrátka zabiják nejen sexu, ale je jednou z hlavních příčin našich zdravotních problémů a většiny civilizačních chorob.