Site Loader


A není jediný důvod, proč by se nad tímto měli ostatní pozastavovat. Na větší či alespoň nějakou kratší procházku si totiž v průběhu roku vyjde většina z nás. A ono stojí za to krásy přírody takto objevovat, i když ve městě je také mnoho pěkných míst, které stojí určitě za návštěvu. V letních měsících je ovšem situace o něco jiná. Většina lidí má totiž s příchodem letních prázdnin alespoň o něco málo více volna a nemusí tak procházce věnovat jen jedno letní odpoledne, ale třeba celý den. A v těchto chvílích je možné naplánovat i delší výlet, který má pro mnohé z nás mnohem větší hodnotu než jen nějaká obyčejná procházka.

Odlehlá příroda

Přemýšleli jste však někdy nad tím, proč se na takové procházky vydat? A co vám vlastně chvíle v lese ve sportovním oblečení Maloja C-store a pohorkách vlastně mohou dát? Takovou procházku chladným lesem rozhodně nenahradí den strávený u televize ani komplexní návštěva blízkého obchodního centra. Někdy prostě stojí za to vydat se do lesa a jen tak relaxovat mezi stromy, poslouchat zvuky ptáků i šumění větví a dýchat čerstvý vzduch, který v ulicích města tolik chybí. Ne každý má možnost uniknout do lesa každý den, o to více si však takových procházek poté může člověk vážit a považovat je za nevšední.

Luční kvítí

Les však není jediným útočištěm, které v létě stojí za návštěvu, ačkoliv jeho návštěvy patří k těm oblíbeným. Můžete se vypravit také k hlubokým a průzračným jezerům, venkovským rybníkům, vylézt až na vrchol vysoké hory nebo jen menšího kopce – prostě na místa, která mají potenciál vepsat se na dlouhou dobu do vašeho srdce. Místa, jejichž návštěva pro vás bude odměnou, na kterou se rozhodně budete těšit, místa, na kterých se vám podaří načerpat sílu do dalších dnů, protáhnout tělo, a ještě k tomu pořádně zrelaxovat. A taková procházka za to pak přece stojí!