Site Loader


Neleťte sami
Právě popovídáním s rodinou a jiným příbuzným, nebo s kamarádkou či jiným známým ztratíte pojem o čase a stejně jako při normálním setkání „na zemi“ doba plyne velmi rychle a ani se nenadějete a přistáváte.
dívka na letišti.jpg
Knížka, časopis, hudba
Když se někdo zeptá člověka, jaký zná zákaz pro vstup do letadla, často odpoví, že telefon. Poslední dobou to ale přestává být pravda. Vždy platí, že se musíte řídit pokyny posádky a liší se to od společnosti, ale určité množství letadel má k dispozici WiFi připojení. Pro poslech hudby ale skvěle poslouží například mp3 přehrávač nebo zabudovaná obrazovka na sedadle, kde kromě hudby a filmů si zobrazíte například mapu, kde se právě nacházíte. Pokud rádi čtete, uvítáte knihu či časopis, čímž let urychlíte.
Přestup
Při delším letu, který na vás logicky čeká při vzdálenější destinaci, musíte někdy počítat s omezenou nabídkou. Není například k dispozici žádný přímý let. I tak přestup nemusí být hrozivým scénářem. Pokud máte více času na přestup, můžete se porozhlédnout po okolí a pořádně se občerstvit. Příjemná přestávka také přijde vhod, vyšší postavy mají v levnějších aerolinkách málo místa na nohy a protažení prospěje, stejně jako pro lidi se zdravotními problémy pohybového aparátu.
Někdy si můžete pro danou destinaci vybrat možnost s přestupem nebo bez něj. Záleží pak pouze na vás, na preferenci letecké společnosti, době trvání a ceně. Na levnější možnost můžete narazit i s jedním přestupem. Poplatky za zavazadlo se ale počítají za každý let, tak pozor na to!
dopravní letadlo nad mraky.jpg
Nervozitu nechte doma
Rozhodně nemějte strach, bylo by to jen horší. Uvolněte se, nastudujte si veškeré podmínky letu a zakázané věci na palubu, abyste v psychické pohodě šli na pasovou a zavazadlovou kontrolu. Letadla jsou nejbezpečnějšími prostředky, nebojte se jich využívat a bezpečnost se také stále zvyšuje.