Site Loader

Asi není třeba říkat, že stavba či rekonstrukce domu není nic jednoduchého. Jedná se o proces, který je časově, finančně i organizačně poměrně náročný, zvláště pokud chceme, aby výsledek přesně odpovídal našim představám.

Je nutné řešit spoustu věcí, přičemž některým přirozeně věnujeme více pozornosti než jiným, ať již zaslouženě či nikoliv. Avšak jedním problémem, se kterým se musíme vypořádat, je umístění ložnice.

hypoteka6

To je něco, co je potřeba vyřešit již na začátku. Jde zde totiž o otázku rozvodů vody a elektřiny. Je tedy nutné vědět, zda v dané místnosti chceme mít právě ji, nebo například koupelnu. Avšak kam ji umístit?

Mnoho lidí láká ložnice v podkroví, a z dobrého důvodu. Je to přeci jen stranou od obýváku či kuchyně, tedy místností, kde je největší hluk. Znamená to tedy, že zde bude klid, což je právě zde velmi cenné. Navíc právě proto, že není v centru, se příliš nehodí pro to, aby zde byl například obývací pokoj. Přidaným bonusem pak je, že podkroví obvykle nabízí nejlepší výhled, jelikož je umístěno nejvýše.

Ovšem ačkoliv se může zdát, že zde nejsou žádná rizika ani nevýhody, není to tak docela pravda. Přeci jen, existuje důvod, proč je půda obvykle používána k uskladnění věcí, spíše než jako obývací prostor.

povleceni1

Tím prvním je teplota, zvláště v létě. Do střechy bude celý den plnou silou prát Slunce, a je tedy jasné, že i v prostoru pod ní bude velké horko. Jistě, lze to řešit klimatizací, avšak to není ani levné, ani ekologické.

Dále je zde fakt, že pokud začne střecha náhodou protékat, pak to pocítíte okamžitě, a budete s tím muset hned něco dělat. Navíc při dešti budete poslouchat jeho bubnování, což, musíme přiznat, nemusí být vždy nevýhoda. Také je potřeba počítat s tím, že šikmý strop může vést k bouchnutím do hlavy.

Jak je tedy vidět, má toto místo svá pro i proti. Na vás je, abyste zvážili, co je pro vás nejlepší. Jen tak budete nakonec spokojeni.