Site Loader

Chcete zhubnout a zatočit s váhou? Dneska se podíváme na vysoproteinovou dietu. Je na bázi přijímání vysokého množství proteinů. Protein neboli bílkovina je pro lidský organismus nezbytnou složkou ve výživě. Tato dieta je velmi účinná pokud potřebujete hodně zhubnout za málo času. Ale není vhodná jí dodržovat dlouhodobě bez doporučení odborníka na výživu či lékaře.

Zeleninový salátek

Tento druh diety je vhodný pro všechny bez zdravotních komplikací. Určitě není vhodná pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo onemocnění srdce, štítné žlázy, ledvin a užívají různé léky. Tak se na ní pořádně zaměříme a pustíme se do ní co nás bude čekat. Nemusím snad upozorňovat že u každé diety je důležité dodržet její zásady. Základní potraviny pro dietu jsou plnohodnotné bílkoviny ( maso, vejce, mléčné výrobky, listová zelenina, ořechy, sója, olej, máslo, tuky). V proteinové dietě je důležité omezení sacharidů. Takže budete konzumovat zeleninu chudou na sacharidy – celer, brokolice, okurka, salát, špenát. Postupně se přidává v dalších dnech další druhy zeleniny a různé přílohy jako jsou brambory, tmavý chléb, luštěniny, rýže.

Měření pasu při hubnutí

Jídelníček je postavený na kvalitních zdrojů tuků, to znamená že si budeme hlídat doporučený denní příjem. Kvalitní zdroje tuků jsou v první řade kvalitní oleje. Můžeme použít olivový olej vyšší kvality nebo vyzkoušejte třeba dýňový olej. Budete překvapený. Dále to jsou rostlinná a živočišná másla, různé ořechy. Stavba jídelníčku bývá postavená na kvalitních bílkovin (libové hovězí a kuřecí maso, rybách a mořských plodech). Při dochucování je lepší používat bylinky, vinný ocet, cibuli, sušený česnech, čerstvé chilli papričky, pažitku. Pokrmy nejlépe tepelně upravujeme dušením, pečením pouze na pečícím papíru v troubě, v páře. Vyvarujte se velkému množství soli, která způsobuje zadržování vody v těle, cukrům, sladkostí, uzeninám, alkoholu. K pitnému režimu si zvolte čistou vodu (případně ochucenou limetkou), zelený čaj, nesycené minerální vody.