Site Loader

Šetření vodou
Jak je známo každý z nás denně průměrně spotřebuje přes 80 litrů vody. S vodou, ale lze šetřit. Začněte tím, že budete kontrolovat, zda vám netečou kohoutky či neprotéká záchod. Další řešení je, si pořídit perlátor. Jedná se o věc, která míchá vodu se vzduchem a tím pádem vodu šetří až o polovinu. V dnešní době jsou k sehnání i speciální baterie či sprchové hlavice, které ušetří vodu.různé baterie
Moderní spotřebiče
Další variantou pro ušetření jsou spotřebiče. Existují pračky, které si dokážou určit kolik vody je potřeba a tím ušetří spoustu vody, dále taky je výhodná myčka na nádobí. Nejvíce bychom se měli zaměřit na ledničky, ty totiž máme zapnuté pořád, proto je dobré si pořídit co nejúspornější lednici. Dále je lepší si pořídit indukční sporák než keramický, ušetří totiž více energie.
Teplota v domácnosti
Správná teplota v domácnosti by měla být okolo 21 stupňů, v ložnici, aby se nám lépe spalo, může být i méně. Dobré tedy by bylo mít doma termoregulační ventily či termostat, pro nastavení teploty. Na noc by se měla teplota, jen snížit, ale ne úplně vypnout, jelikož pak zas je potřeba mnoho energie.
Správné osvětlení
Na svícení se spotřebuje až 20% celé elektrické energie. Práce co potřebují hodně světla, jsou vhodné dělat přes den. Správné by bylo svítit s LED žárovky, než s klasickými, jsou totiž úspornější a vydrží déle. Někdy nám klidně postačí jen slabé světlo.spotřebiče v kuchyni
Výhody při vaření
Jestliže se vám nechce měnit veškeré spotřebiče za úsporné, jsou na ušetření energií i některé triky.  Při vaření nejčastěji používejte pokličku, můžete si pořídit i varné vložky, pomocí nich můžete vařit několik ingrediencí najednou. Díky tomu ušetříte energii elektřiny, tak i vody, jelikož nemusíte mít tolik hrnců.
Využití vody
Vodou, kterou například omýváte ovoce, můžete nechat natéct do lavoru a pak přelít do lahve a zalít s tím například květiny.