Site Loader

Prostata je mužská předstojná žláza, která se nachází v blízkosti močového měchýře a přímo doléhá na močovou trubici. A možná právě v jejím umístění je možné nalézt problém, který trápí tolik mužů s přibývajícím věkem. Zatímco v plné velikosti má prostata velikost kaštanu, v nejhorším stádiu se může její velikost podobat pomeranči. Zvětšující se prostata pomalu utlačuje močovou trubici, díky čemuž muž pociťuje nepříjemné pocity při močení a není schopen močový měchýř zcela vyprázdnit. Potřeba močení je tak daleko častější, což může mít nepříjemný dopad na společenský život muže. Se zvětšující se prostatou ovšem přichází i další problémy, o kterých se příliš nemluví. Jedná se o nedostatečnou erekci, snížené libido či menší tvorbu spermií. Stejně jako prostata brání v plynulém průtoku moči, podobně je to i s krví při erekci, či s ejakulátem.

Palčivé obtíže

Mnoho mužů ovšem potíže spojené s prostatou bagatelizuje, či je odmítá vlivem studu řešit s odborníkem. Laxním přístupem k onemocnění však může nastat eskalace problému, která si již žádá operativní řešení. Pozor by si měli dávat i muži, kteří mají určité predispozice a větší pravděpodobnost rakoviny prostaty. Častější vyšetření by ale též měli podstupovat muži v pokročilejším věku.

Pohlavní orgány

Jako prevence mohou posloužit léky na zvětšenou prostatu erectmax.cz. Povětšinou se jedná o doplňky strany na přírodní bázi z kotvičníku nebo macy peruánské. Pomoci ale mohou též Kegelovy cviky, které byly objeveny americkým gynekologem Arnoldem Kegelem. Jedná se o sestavu cviků, díky které je možné posilovat svaly pánevního dna. Cvičení je tak jednoduché, že je možné jeho praktikován kdykoliv a kdekoliv. No a v neposlední řadě se také doporučuje zdravější životní styl, dostatek pohybu, dodržování pitného režimu nebo cvičení. Doporučuje se také omezit přísun alkoholu či omezit kouření.