Site Loader


Snídaně je základ dne, říkaly již naše babičky. Toto rčení ale ztratilo na síle a mnoho lidí dneska z nějakého důvodu snídat odmítá. Někteří se vymlouvají na to, že to přece není možné stihnout, jiní údajně nemají ráno hlad a další si myslí, že vynecháním jednoho z jídel se jim podaří shodit nějaké to kilo dolů. Snídat se má ale v každém případě, protože moudrost našich babiček byla velká a toto rčení dodnes platí.

lívance s malinami

Snídejte tolik, kolik můžete

Asi nikdo nemůže popřít, že po spánku tělo nepociťuje takový pocit hladu. I přesto, že se ráno necítíte tolik hladoví, byste ale měli do břicha dostat něco malého. Jsou lidé, kteří si dávají na snídani záležet a připravují si pravidelně bohatou snídani, pokud se vám ale při této představě dělá zle, dejte si třeba jen kousek ovoce a sklenici vody. I malé zasycení vám totiž pomůže předejít návalům hladu v průběhu nadcházejícího dopoledne.

Udělejte si na sebe čas

Samotná příprava snídaně nemusí být nikterak náročná, ale větší či menší úsek času vám určitě zabere. Neberte tento čas jako nutné zlo, ale jako čas, který jste investovali správným způsobem. Můžete si jej zpříjemnit vhodnou hudbou nebo se při úseku čekání trošku protáhnout. Pokud čas jídla i jeho přípravy budete vnímat pozitivně, třeba se pro vás i samotná snídaně stane radostí.

snídaně venku

Nezapomínejte na hydrataci

Doplňovat tekutiny organismu je důležité již od rána. Tělo se pomocí tohoto kroku probudí a připraví na to, že nastává čas k určitým výkonům. Zároveň je to dobrým startem pro pitný režim v průběhu celého dne. Každému vyhovuje něco jiného, někdo se neobejde bez šálku hořké kávy, jiný upřednostňuje teplý hrnek čaje. Sáhnout můžete po čaji černém, zeleném, ovocném, čaji rooibos https://darka-shop.cz/katalog/caje/rooibos-honeybush-caje, jasmínovém, bylinkových čajových směsích a s tímto výčtem by bylo možné ještě dlouho pokračovat. Čas snídaně vám ale i malý hrnek oblíbenou nápoje dokáže zpříjemnit a nabít vás dobrou náladou na další chvíle.