Site Loader

Sběratelství je velice zajímavý koníček. Je až překvapivé, kolik lidí něco sbírá, a ještě zajímavější, co všechno sbírají. Pokud mezi ně patříte a sbíráte miniatury zvířátek, zkuste navštívit stránky Originální křepická keramika. Nevěřili byste, jak široký výběr tu mají. Najdete tu figurky koček, slonů, sov, ježků, myšek i prasátek. A no, to mají skoro všude. Ale třeba na chobotnice, pavouky, ptáky kiwi, želvy, zajíce, medvědy, velbloudy či hrochy nenarazíte tak často. A co je ještě zajímavější, vyrobí vám na zakázku vše, nač si vzpomenete, a to ve velikosti jakou potřebujete. Nevěříte? Navštivte obchod a vyhledejte sekci „zvířátka, sochy, obrázky“.
umělá ropucha
Tato je pro přehlednost rozdělena na několik podkategorií.
·         Zvířátka malá – zde najdete úplně maličké figurky do dvou centimetrů. Ceny jsou velice přátelské, již od patnácti korun.
·         Zvířátka střední – tady se nachází pracnější  propracovanější  kousky 3 – 10 cm velké. Ceny jsou od třiceti korun.
·         Velká barevná – nenechte se zmýlit, i zde jsou výrobky od deseti cm, ale všechny figurky září pestrými barvami. Výběr barev i motivů je opravdu široký. Najdete tu zcela ojedinělé typy figurek, jako například vyhynulého blbouna nejapného zvaného „dodo“, nebo bizona, losa či krokodýla. Ceny se pohybují od šedesáti korun.
·         Kočky – vzhledem k velké oblibě tohoto druhu zvířátka mají kočky svoji vlastní kolonku. Najdete tu kočičku pět centimetrů vysokou, ale i velikou kočku či kocoura, vhodné spíše do zahrady. Jsou v decentní matné hnědé, ale i zářivě červené, modré, žluté či oranžové. Místní kočky sedí, stojí, ale také se povalují v různých pozicích.
modelování z hlíny
Také je příjemným překvapením, že na množstevní slevy leckdy dosáhnete již od nákupu tří kusů. Je možné, že i přesto nenajdete přesně to pravé, tu správnou barvu, velikost, nebo sbíráte něco úplně jiného. Neváhejte jim napsat. Vyrobí vám rádi i tramvaj nebo třeba prehistorického ještěra.